5 фактів про Bluetooth

Названий на честь вікінга і працює за допомогою рабів Bluetooth зберігає в собі багато таємниць, хоч і існує на ринку вже більше двадцяти років. Ось деякі факти про роботу цієї технології бездротового зв’язку, які ви напевно не знаєте.

1. Bluetooth названий на честь вікінга

Джим Кардач читав роман “Дракони моря” Франца Бенгсстона, який переміщує читача в епоху вікінгів. Короля Данії та Норвегії в книзі звали Harald “Blåtand” Gormsson. Англійською мовою ім’я звучить як Harald Bluetooth. Він об’єднав ворожі народи в одне королівство. Ось і технологія об’єднує безліч бездротових пристроїв між собою.

Логотип – це поєднання ініціалів короля, H. B.

bluetooth
Вікінги промишляли рабовласництвом – те ж саме для своєї роботи робить і Bluetooth.

2. Bluetooth використовує рабів

Коли Bluetooth-пристрої з’єднуються один з одним, це називається master-slave (господар-раб). Один девайс основний, решта – додаткові. Один пристрій передає інформацію іншим. “Господар” може мати до 7 підключених “рабів”.

Коли все підключені один до одного, такий тип носить назву piconet (пікомережі). У ньому ролі підключених пристроїв можуть змінюватися.

3. Bluetooth (іноді) краще Wi-Fi

Wi-Fi (IEEE.802.11) – це теж бездротовий стандарт зв’язку, але підтримує більший потік трафіку. Вони створені для різних цілей. Wi-Fi вимагає більш тонкої настройки для використання, а Bluetooth запускається натисканням всього однієї кнопки.

4. Bluetooth краще для “Інтернету речей”

У промисловому “Інтернеті речей” машинам потрібно відправляти лише малі пакети даних в нестабільних умовах. З огляду на купу датчиків і пристроїв, Wi-Fi вимагав би більш потужного устаткування, але на заводах обсягу трафіку, підтримуваного Bluetooth, цілком вистачає.

Технологія також корисна в “розумних” будинках, адже дозволяє з’єднати абсолютно все аж до дверних замків. Єдина проблема – малий радіус дії.

5. Новий монстр Bluetooth 5

Bluetooth SIG анонсувала нову п’яту версію “синього зуба” в грудні минулого року.

З виходом Bluetooth 5, ми перевернемо уявлення користувачів про “Інтернет речей”. Оновлення продовжує розвиток і розкриття безмірного потенціалу IoT.

Як бачимо, нова версія цілком націлена на “Інтернет речей” – наприклад, збільшився радіус дії, а швидкість зросла на 800%. Вона сумісна з попередніми версіями. У мобільному світі поки два пристрої з підтримкою цього стандарту передачі даних: Samsung Galaxy S8 і Xiaomi Mi6.

Категорії: Статті