Розумний годинник викрив обман дівчини, що «зрізала кути» на марафоні

В оглядах розумних годинників часто пишуть, що вони допомагають власникам. Але в цьому випадку годинник став причиною дискваліфікації дівчини на ім’я Джейн Сео, яка взяла участь в забігу на 21 км. Вона прибігла другою і отримала приз, але коли порівняли результати, з’ясувалося, що дівчина хитрувала і «зрізала кути».

Організаторів збентежило, що на сайті, куди вивантажувалися дані учасників напівмарафону, було занадто мало її даних: тільки відстань і час завершення, а зазвичай розумні годинники збирають набагато більше відомостей. До справи підключився незалежний дослідник Дерек Мерфі, благо, всі результати змагань потрапляють в інтернет, все легко перевірити.

Jane-Seo
Пізніше дівчина все ж додала інші дані, використовуючи GPS-статистику, але організаторів збентежили свідчення. Результати виглядали так, що це більше схоже на поїздку на велосипеді, ніж на пробіжку. Тим більше, що до кінця дистанції дівчина стала бігти швидше, ніж спочатку, це виглядало дуже підозріло, тому що зазвичай такого не відбувається, люди втомлюються, а сил не додається.

Jane-Sao-bike
Далі більше. Дерек Мерфі почав розглядати фотографії, зроблені під час марафону. На одному зі знімків він побачив Джейн з нагородою за друге місце, а на руці у неї був годинник. Тоді він купив кадр більш високої якості і збільшив його. На екрані годинника було чітко видно відстань: 11,65 милі (18,9 км), що набагато менше, ніж дистанція напівмарафону, яка становить 13 миль (21 км). З огляду на те, що годинники показують дані з мінімальною похибкою, «втратити» просто так 2 км вони не могли. Оскільки марафонці зазвичай не біжать по ідеально прямим маршрутом, то і показники у всіх перевищують позначку в 13 миль. Тут вже обманщиці діватися було нікуди.

marathonevidence

Дівчина вибачилася за свій «подвиг» в інстаграмі, де написала своїм 35 тисячам підписникам, що відчувала себе неважливо, тому зрізала частину маршруту і прийшла до фінішу другою. Хороший аргумент, тим більше, ввечері того ж дня вона проїхала ту ж саму дистанцію на велосипеді для підробки даних.

xtra-zoom

У всіх новинах показали крупним планом годинник Garmin 235, яким користувалася дівчина. Може, це такий хитрий тактичний прийом для піару розумного аксесуару? Але це вже занадто, репутація дівчини, яка веде колонку про їжу в відомому виданні Huffington Post підірвана. Так що годинник, швидше, надав допомогу організаторам, учасницю дискваліфікували. Ну а всі тепер знають, як не треба фальсифікувати дані.

Джерело: Thenextweb

Категорії: Статті

Теги: