Британець не втрачає надії забрати зі звалища старий HDD, де зберігалиcь біткоїни на $90 млн

Курс криптовалюти Bitcoin подолав психологічну межу в $10 000, причому зростання продовжилося і безпосередньо зараз за одну кріптомонету вже дають більше $12000.

Ми вже відзначали, що зараз курс Bitcoin зростає в основному через спекулятивний попит. При цьому пропозиція обмежена природою криптовалюти – всього може бути видобуто не більше 21 мільйона монет. Очікується, що всі вони будуть здобуті до 2040 року, але яка частина на той час буде повністю виведена з обігу?

Аналітична компанія Chainalysis, яка займається вивченням блокчейн-мережі Bitcoin опублікувала цікаве дослідження. Його результати говорять про те, що вже зараз від 2,78 млн до 3,79 млн біткоїнів загублені назавжди в силу різних обставин. Навесні цього року Австралійський журналіст видання Gizmodo Кемпбел Сімпсон розповідав, як він випадково при переїзді викинув на смітник жорсткий диск, де зберігався файл з 1400 біткоїнами. Скільки вони коштують зараз можете підрахувати самі. Зараз спливла ще одна така історія. Її розповідає ресурс The Guardian.

У 2013 році житель міста Ньюпорт в Уельсі Джеймс Хоуеллс випадково викинув жорсткий диск від зламаного ноутбука, на якому зберігалися 7,5 тис. Біткоїнів. На той момент криптовалюта коштувала близько $1242. Тобто, у Хоуеллса було $9,3 млн. З урахуванням нинішнього курсу це вже близько $90 млн. Як згадує Хоуеллс, диск він викинув в середині червня – початку серпня, але усвідомив допущену помилку лише в листопаді і тут же кинувся на місцеве звалище на пошуки загубленого стану.

«Я поспілкувався з одним з місцевих працівників, пояснив ситуацію. Він відвіз мене на смітник, на якому він працював. За розміром він майже як футбольне поле і за три місяці він збільшився майже на метр у висоту», – цитує Хоуеллса The Guardian.

У бесіді з TJ Хоуеллс розповів, що диск до сих пір лежить на звалищі, принаймі він в цьому впевнений, але щоб його забрати потрібно спеціальний дозвіл місцевої влади. І з його отриманням у нього виникла проблема. Влада стверджує, що пошукова операція буде коштувати «мільйони фунтів». Крім того, шанси на успіх дуже низькі. До того ж, цілком можливо, що диск пошкоджений настільки, що витягти дані не вийде. Але Хоуеллс налаштований більш оптимістично і його можна зрозуміти, далеко не завжди представляється шанс забрати зі звалища $90 млн.

«Я все ще сподіваюся отримати дозвіл. Проблема в навколишньому середовищі – в Великобританії до цього не розривали звалища. Щоб почати шукати диск, доведеться почистити кілька сміттєвих бар’єрів. Це не просто викопати яму в землі, це потрібно зробити ретельно, з використанням необхідного обладнання та очисних пристосувань. За чотири роки на звалищі накопичилося багато сміття », – розповідає Хоуеллс.

Хоуеллс займається криптовалютами з 2009 року. Зараз він практично не працює, а займається біткоїнами та інвестує в інші криптовалюти. На його думку, справжнім біткоїном слід вважати Bitcoin Cash – нову криптовалюту, що утворилася в результаті недавнього поділу біткоїну.

Категорії: Статті

Теги: