NASA знайшли 7 планет на яких може бути життя

Вчені NASA виявили сонячну систему з семи планет, що обертаються навколо зірки TRAPPIST-1 в сузір’ї Водолія, яке знаходиться за 39,5 світлових років від Сонця.

Про це міжнародна дослідницька група оголосила у середу, 22 лютого під час екстреної прес-конференції.

Вчені кажуть, що ще надто рано говорити, що там є життя. Це наступне велике питання, яким вони займуться. А Телескопи “Хаббл” и “Кеплер К-2” вже направили на вивчення системи TRAPPIST-1.

«Наші спостереження виявили, що як мінімум сім планет розміром і масою схожі з Землею обертаються навколо TRAPPIST-1», — повідомили у NASA.

Транзитний телескоп Exoplanet Survey Satellite (TESS) запустять у цьому році, а космічний телескоп Джеймса Вебба обіцяють у наступному. Вчені сподіваються, що у найближчі кілька років нові телескопи дозволять зробити прорив у дослідженнях космосу.
exoplanetsnew
Важливо, що всі сім планет:

  • за розмірами близькі до Землі;
  • знаходяться в зоні де вода може існувати в рідкому вигляді на поверхні;
  • можуть мати океани (але це поки не точно);
  • отримують від свого світила майже стільки ж тепла, скільки і наша планета Земля – від Сонця.

Що найсмішніше, всі ці сім планет розташовані компактно. Якщо перемістити ці екзопланети в нашу Сонячну систему, всі вони помістяться в межах орбіти Меркурія. NASA змоделювали як виглядає небо та поверхня однієї з планет.
планета

Перші планети за межами нашої Сонячної системи, відомі як екзопланети, були виявлені в середині 1990-х років. З тих пір було виявлено понад 3500 екзопланет.

Зазначається, що якщо у галактиці Чумацький Шлях є 200 мільярдів зірок і кожна з них має принаймні одну планету, це мільярди можливостей для планет земного типу.

Категорії: Статті