Історія National Geographic в Україні: журнал та телеканал

National Geographic це світовий бренд, який тісно пов’язаний з наукою, природою, культурою та історією. Виділяється дві основні галузі National Geographic Channel та National Geographic Журнал. Ми вирішили дослідити історію National Geographic в Україні.

Перші спроби створити версію журналу Нешнл джіогрефік на українській мові були ще у 2008 році. Спочатку намагалася видавати в Україні передруки російського «National Geographic». Згодом ліцензію викупив інший видавничий дім, який планував вихід першого українського видання на кінець 2008 року. Але випустити в друк не вдалося. Через кризу не вдалось укласти достатньо угод із рекламодавцями і проект було визнано нерентабельним.

Вихід відкладався ще декілька разів, а у 2010 було відкликано ліцензію. Однак, у вересні 2012 «Sanoma Media Україна» сформувала нову команду та повернулась до ідеї українського видання. Головним редактором призначили Ольгу Вальчишен та у квітні 2013 року вийшов перший випуск National Geographic на українській мові.

National Geographic україна журнал

На жаль, українська версія журналу не змогла проіснувати довго. У 2014 році медіахолдинг з Фінляндії «Sanoma» припинив свою діяльність на території України. Головною причиною цього став важкий стан друкованих ЗМІ в Україні та фінансові проблеми самого холдингу. Тоді діяльність в Україні припинили також «Esquire», «Men’s Health» та інші друковані видання. Онлайн-версія працювала до січня 2015 року.

Паралельно з цим у 2012 році науково-пізнавальний телеканал National Geographic оголосив про запуск свого офіційного сайту для України, який було створено у партнерстві з порталом Bigmir.

Сайт був доступний лише російською мовою і продовжував глобальну стратегію розвитку онлайн-спільнот телеканалу. За словами віце-президента компанії, сайт National Geographic пропонує своїм відвідувачам не просто поглянути на розклад телепередач, а й взаємодіяти з контентом статтями та мультимедійними матеріалами. Проте пізніше перейшов на свою платформу і почав дублювати контент головного сайту.

У лютому 2017 року Національна рада з питань телебачення і радіомовлення ухвалила рішення про дозвіл на трансляцію в Україні передач National Geographic Channel українською мовою.

Дивитись в Україні фільми та передачі National Geographic можна на офіційному сайті та YouTube каналі. Окрім цього права на трансляцію по телевізорі мають такі кабельні мережі: Viasat-Україна, НТВ-Плюс Україна, Воля-Кабель, Xtra TV.

Сподіваємось, що друковане видання National Geographic в Україні теж відновиться в майбутньому.

Категорії: Статті