Не бензином єдиним: австралійський позашляховик працює на воді

Компанія Ferox Advanced Vehicles Corporation створила дуже незвичайний автомобіль, поки це тільки робочий прототип з бензиновим двигуном. Але скоро все має змінитися. У нього шість коліс, два місця, кузов, який важко назвати таким, а також чотири водяних мотора. І називається він Azaris – більш схожий на квадроцикл, ніж на автомобіль. Чи правильніше сказати гексацикл? Коліс-то шість!

Читати також: в Монако показали літаючий автомобіль

У цього транспортного засобу чотири гідромотори, розташованих по краям задньої підвіски. Під час роботи підключений до них насос перекачує рідину, яка на 95% складається з води. Решта 5% – суміш з антикорозійки, мастила і антифризу. А ось сам насос працює від бензинового опозитного двигуна мотоцикла BMW 1200 GS. Це найбільш спірний момент автомобіля, але творці стверджують, що це тимчасова вимушена міра. У майбутньому його замінять на щось електричне.

позашляховик Azari

Гідромотори
Ferox стверджує, що ККД гідромотора становить 98%. Вага кожного з чотирьох моторів трохи більше 11 кг. Працюють вони за досить простим принципом: рідина, закаченная в мотори під тиском, починає крутити лопасті та корпус мотора. І ось цей корпус вже призводить в руху колеса.

Гідромотори відмінно підходять і для набору енергії по рекупераційним принципом. У тому числі і з цієї причини бензиновий двигун хочуть замінити на електромотор з акумуляторами.

Azari

Ціна
Взагалі зараз Azaris поки не можна купити. Компанія готова вислухати пропозиції, але, швидше за все, переговори про покупку ні до чого не приведуть. Проблема полягає в тому, що автомобіль ще не пройшов достатню кількість годин випробувань. Технологія, використовувана в автомобілі, не має аналогів, а його збірка відбувається мало не в гаражі.

Але директор компанії Трой Уілер подумує про дрібносерійне виробництва. Він пропонує сприймати Azaris швидше як арт-об’єкт, ніж засіб пересування. І ось в цьому випадку, може бути, автомобіль-таки можна буде купити. За 500 тисяч австралійських доларів у перерахунку це $386000.

Azari 2

Висока ціна обумовлена безліччю факторів. Наприклад, компанія не може знайти потрібних постачальників, тому Ferox все виробляє сама. Всі зібрані гроші, вважає Трой, можна було б відправити на подальший розвиток Azaris. Але все-таки Ferox сподівається знайти інвесторів, готових вкластися в проект.

Джерело: Car Advice

 

Категорії: Гаджети

Теги: ,