Компанію Vertu продали за ціною картини

Елітний виробник телефонів пішов з молотка практично даром, всього за $61 мільйон. Багато це чи мало? У нашому світі все відносно, але на початку березня на торгах Сотбіс у Лондоні картину «Сільський сад» австрійського живописця Густава Клімта продали за таку ж суму.

сільский-сад

 

Причому історія вийшла кумедною. У 2002 турецькому підприємцю Хакану Узан світив тюремний термін на 15 місяців через шахрайство, він судився з Nokia і Motorola, які в 1994 році допомогли йому грошима, так в Туреччині з’явився оператор Telsim. Потім на початку двотисячних був крах доткомів, бізнесмен прогорів, сума його боргів перевищувала $ 2,7 млрд. Хоча подейкували, що він просто набрав кредитів, а сім’я допомогла йому витратити цю суму.

В результаті тюремного ув’язнення йому вдалося уникнути, через три роки сімейство бігло з країни. Причому на той момент вона володіла ще й банком, медіа компаніями, а також електростанціями.

В результаті турецький уряд конфіскував близько 200 великих і маленьких компаній, що входили в імперію Хакана Узана для погашення заборгованості в розмірі $5,7 млрд. Так, сума збільшилася на той час! Тепер ця ж людина стоїть за покупкою Vertu.

Тим часом за 2015 рік Vertu продала всього 450 тисяч пристроїв при середній ціні телефону близько $6000, в минулому році показники були ще скромніші.

Історія самої Vertu така: Nokia в кращі свої роки заснувала преміум-бренд, айфона тоді ще не було, тому в світі кнопкових телефонів панувала безтурботність, гроші сипалися з небес, золотий вік виробників. Поява iPhone різко підкосила бізнес не тільки Nokia, але і Vertu: обклеювати телефон коштовностями і продавати за шалену ціну багато розуму не треба.

Що далі? Через рік-два Vertu знову продають, а куплять її китайці і будуть клепати чергові безликі пристрої.

Джерело: The Verge

Категорії: Гаджети