Nicola One – гібридна вантажівка майбутнього

Електромобілі вже нікого не дивують, а ось вантажівка – щось новеньке. Американська компанія Nikola Motor представила вантажівку Nikola One. Зовні тягач чимось нагадує Volvo, але в більш футуристичному стилі.

Nikola Motor 1000-сильна вантажівка з водневою силовою установкою. Виробник говорить про 2000 км на одній заправці.

У тягача 6 електромоторів (по одному на кожне колесо), розгін з 0 до 100 кілометрів на годину займає 30 секунд, це в два рази швидше дизельного аналога. Літієві батареї на 320 кВт заряджаються водневим паливним елементом. nikola_one2

Інженери відзначають ще одну перевагу вантажівки – відмінну оглядовість. Тут немає капота, а панорамне лобове скло дозволяє забути про сліпі зони. Кабіна зі спальником оснащена всім необхідним, тут буде холодильник, мікрохвильова піч, 4k телевізор з Apple TV і LTE модем для доступу в інтернет.

Для своїх клієнтів компанія Nikola планує в 2018 році побудувати власну мережу з 364 заправних станцій в США і Канаді. Ними зможуть користуватися і власники звичайних автомобілів з водневою силовою установкою. Виробляти водень компанія планує на своїх сонячних фермах. Початок експлуатації заправок намічено на 2019 рік.nikola_one

Для клієнтів Nikola пропонує лізингову програму, при платежах близько $ 5000-7000 (залежить від комплектації) в місяць клієнт отримує гарантійне техобслуговування на термін в 72 місяці або при пробігу до 1 мільйона миль (1,6 млн км). Крім того він може безкоштовно заряджати автомобіль протягом 6 років. Перші поставки тягачів плануються на 2020 рік.

Для ринку вантажоперевезень це цікава пропозиція, якщо все складеться вдало і тягачі вийдуть на дороги Америки, перевезення відчутно подешевшають. А якщо ще й додадуть систему автопілота, то водій просто буде сидіти в салоні і нудьгувати, дублюючи на всякий випадок розумні системи.

Категорії: Гаджети

Теги: