SubMurres: безпілотник, який може літати та плавати під водою

Ми вже звикли до слова «безпілотник» і перша асоціація, пов’язана з цим словом, неодмінно малює в голові щось, що пересувається по небу або ж по землі. Але ось гібридні пристрої, які вміють пересуватися не тільки по повітрю, а й під водою без додаткових модифікацій, зустрінеш не так часто. І один з таких пристроїв під назвою SubMurres недавно представила компанія Innocorp.

Гібридний апарат успадкував риси як звичайних повітряних безпілотних літальних апаратів: гіроскопи, дві пари гвинтів для зльоту, «хвіст» для маневрування в повітрі, так і відмінні риси субмарин (звідси і назва SubMurres): витягнутий обтічний корпус, вертикальні і горизонтальні «рулі», контролюючі глибину занурення і маневреність човна в рідкому середовищі, і навіть перископ.

Чотири гвинти, що використовуються для польоту, перед зануренням складають свої лопаті і ховаються всередині корпусу для кращої обтічності «підводної версії» безпілотника. Крім того, SubMurres оснащений різноманітними датчиками і камерами, які дозволяють йому контролювати стан навколишнього середовища, проводити зйомку і відправку даних.

Цікавим конструкторським рішенням є використання в якості джерела живлення гібридного дизельно-електричного двигуна. Дизельна частина двигуна може бути використана як самостійна одиниця для приведення механізму в рух, так і використовуватися для підзарядки акумуляторних батарей. Таким чином, SubMurres може досить довгий час обходитися без підзарядки і дозаправки, а при виході з ладу однієї з частин двигуна, другої частини вистачить для того, щоб завершити місію або повернутися на базу для ремонту.

Область застосування гібридного безпілотника досить обширна: від розвідувальних операцій до доставки вантажів під воду, використання в якості інструменту для проведення різних досліджень під водою, підйому різного роду об’єктів і транспортування їх відразу на наземну базу і багато іншого. Більш того, управління безпілотника SubMurres здійснюється дистанційно, а зона покриття і впевненого сигналу досить широка.

<iframe width=”560″ height=”315″ src=”https://www.youtube.com/embed/eg2TrS0lGDo” frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe>

Категорії: Гаджети

Теги: ,