Десять передбачень Гокінга, які він залишив у книзі після своєї смерті

Остання робота Стівена Гокінга, в якій розглядаються такі проблеми, як існування Бога або можливість подорожі в часі, була представлена його дітьми, які постаралися закінчити книгу після смерті британського астрофізика. Хокінга завжди запитували про одні і ті ж речі, тому він почав роботу над «Короткими відповідями на великі питання» в минулому році, але не закінчив її до самої смерті в березні в віці 76 років. Книгу завершила сім’я і академіки-колеги фізика, взявши матеріали з його власного особистого архіву.

«Його постійно запитували про одне й те ж», говорить його дочка Люсі Гокінг.

Остання книга Гокінга

У цій книзі фізик спробував «привести найточніші, ясні, зрозумілі відповіді, які він давав». «Шкода, що він не бачить зараз цього», журиться дочка.
Гокінг, прикутий з молодості до інвалідного крісла внаслідок хвороби, присвятив все своє життя загадкам Всесвіту. Особливу популярність йому принесла книга 1988 року «Коротка історія часу». Він придбав шанувальників за межами світу астрофізики і спонукав людей замислюватися самим про основи буття. На деякі питання відповіді він і сам залишив у своїй останній книзі.

Десять предсказань Стівена Хокінга

Великі питання

Десять питань, на які намагався відповісти Гокінг, були такими:

  1. Чи існує Бог?
  2. Як все почалося?
  3. Що знаходиться в чорній дірі?
  4. Чи можемо ми передбачити майбутнє?
  5. Чи можливі подорожі в часі?
  6. Чи зможемо ми вижити на Землі?
  7. Чи існує інша розумне життя у Всесвіті?
  8. Чи варто нам колонізувати космос?
  9. Чи перевершить нас штучний інтелект?
  10. Як нам формувати майбутнє?

Безліч завдань

У своїй книзі Гокінг каже, що у людей немає іншого варіанту, окрім як покинути Землю, в іншому випадку вони ризикують бути «знищені».
Він каже, що комп’ютери перевершать людей в інтелекті протягом наступних 100 років, але «нам потрібно переконатися, що комп’ютери мають цілі, узгоджені з нашими».

Гокінг каже, що людська раса поліпшила свої розумові і фізичні властивості, але генетично модифікована раса надлюдей, що володіє чудовою пам’яттю і імунітетом до хвороб, перевершить інші.

Він вважав, що до моменту, коли люди зрозуміють, що відбувається зі зміною клімату, може бути вже занадто пізно.

Гокінг каже, що найпростіше пояснення полягає в тому, що Бога не існує, і що немає ніяких переконливих доказів існування після смерті, хоча люди можуть і далі жити під впливом.

У наступні 50 років, на думку Гокінга, ми почнемо розуміти, з чого почалося життя і можливо, відкриємо існуючу де-небудь ще у Всесвіті життя.

«Він був глибоко стурбований, що в той час як проблеми глобальні, ми стаємо все більш локальними в своєму мисленні», говорить Люсі Гокінг. «Це заклик до єдності, до людства, повернути себе і кинути виклик проблемам, які лежать перед нами».

Категорії: Огляди