В Австралії паспортний контроль замінять системою розпізнавання обличчя

В аеропортах Австралії впроваджують систему розпізнавання обличчя, нікому не треба буде перевіряти паспорти – пасажирів будуть реєструвати на основі технології розпізнавання обличчя.

Паспортний контроль в міжнародних аеропортах виконується вручну, що зазвичай викликає черги, та сповільнює потоки людей. У січні стало відомо, що Міністерство імміграції та охорони кордонів Австралії починає впроваджувати в країні автоматичну систему перевірки пасажирів по біометрії. Це дозволить відмовитись від звичайної процедури з паспортами і пришвидшити весь процес.

Пілотний проект планують запустити в Канберрі вже у липні. Замість перевірок паспортів система буде автоматично зчитувати обличчя пасажира, малюнок його райдужки чи відбитки пальців. Якщо експеримент зі столичним аеропортом пройде добре, то в листопаді тестування продовжать у Сіднеї та Мельбурні.

«Гадаю, така система буде першою в світі», – говорить керівник прикордонної безпеки в Інституті австралійської стратегічної політики Джон Койн.

За його словами, процес перетинання кордонів в Австралії прагнуть зробити таким, щоб пасажири могли просто вийти, як на звичайному внутрішньому рейсі.

В повну силу розпізнавання обличчя на кордонах має запрацювати у березні 2019, а в 2020 влада сподівається реєструвати так 90% пасажирів. Автоматизувати процес повністю поки що не наважуються, оскільки допускають можливість помилок та різноманітних засобів обманювати такі технології.

Категорії: Технології