Китайська компанія BAIDU провела випробування своїх безпілотних авто

Китайський інтернет-пошуковий гігант Baidu продовжує активну розробку технологій самоврядних автомобілів і недавно провів новий публічний тест своїх безпілотних авто. Моделі автомобілів для випробувань надали компанії BYD, Chery і BAIC, також базуються в Китаї.

Тест проходив в містечку Вужен і був повністю відкритим. Іншими словами, всі бажаючі – а їх в цілому набралося близько 200 чоловік – могли прийняти в ньому участь в якості пасажира і проїхатися по 3-х кілометровому відрізку.

Безпілотні автомобілі були оснащені системами автономного управління Velodyne LiDAR, кількома відеокамерами, короткохвильовим радаром і комп’ютерною системою для обробки всієї інформації, що надходить. Всі ці речі були розроблені та встановлені на машини самою компанією. Оснащені такими системами авто можуть самостійно змінювати смугу руху, дотримуватися правил дорожньої розмітки, зупинятися на перехрестях і навіть розвертатися на них. Максимальна швидкість автомобілів була обмежена 60 кілометрами на годину відповідно до чинного місцевого законодавства.

На випадок непередбачених обставин на місці водія знаходилась людина, готова перейняти керування машиною на себе. Однак руки на кермі вони не тримали, згідно з інформацією, наданою Baidu. У салоні кожного автомобіля також знаходився цифровий дисплей, що повідомляє пасажирам різну інформацію, включаючи стан завантаженості дороги і наявність інших об’єктів протягом усього шляху.

Компанія Baidu ставить перед собою завдання випустити перші комерційні самоврядні автомобілі на дороги країни в 2018 році і перехід до більш масового виробництва до 2021-го. В цілому компанія показує великий прогрес у розвитку технологій безпілотних автомобілів, особливо якщо врахувати, що працювати в цьому напрямку Baidu початку в грудні 2015 року.

Категорії: Технології