Штучна кров із порошка

Вчені всього світу давно намагаються створити штучну кров, щоб менше використовувати донорськy кров якої завжди не вистачає. Також вона ще й вимагає особливих умов зберігання і транспортування. А ось група вчених з США недавно представила порошок, який при розведенні стерильною водою перетворюється в рідку кров, здатну виконувати свою функцію протягом 12 годин.

За розробкою стоять медики з Вашингтонського університету. Їх винахід, хоч і повністю не скасовує використання донорської крові, але може виручити медиків в екстрених ситуаціях. Один з авторів дослідження, Аллан Доктор (Allan Doctor), професор біохімії і молекулярної біофізики, а також фахівець з реанімації та інтенсивної терапії, пояснив, що створений ними порошок не вимагає особливих умов зберігання і для того, щоб він не зіпсувався, потрібен лише стандартний контейнер для крові.

Термін придатності порошку становить 1 рік. В основі порошку (зовні схожого на паприку) лежить речовина на основі очищеного гемоглобіну.

У крові на основі порошку є недоліки: в першу чергу, вона не бере участь у регуляції імунної системи людини, а також не може застосовуватися при значних крововтратах. Експерименти на тваринах показали, що тварині можна замістити таким чином не більше 70% штучної крові. Єдина функція, яку «кров з порошку» виконує на відмінно – це здатність переносити кисень, але в більшості випадків цього буває достатньо, так як безліч смертей в екстрених ситуаціях трапляються не через брак об’єму циркулюючої крові (який необов’язково заповнювати кров’ю), а від кисневого голодування тканин, в першу чергу тканини головного мозку.

Категорії: Технології