На Чорнобильській АЕС встановлюють новий саркофаг

На Чорнобильській АЕС розпочали встановлення захисного сталевого саркофага, який зможе допомогти запобігти поширенню радіації. Відразу ж після аварії, що сталася на четвертому енергетичному блоці Чорнобильської атомної електростанції в 1986 році, четвертий блок був накритий саркофагом, але через те, що він не був герметичним, з метою майбутньої безпеки його вирішили все-таки демонтувати, замінивши іншим, більш надійним і сучасним варіантом.

Міністр навколишнього середовища України зазначив, що встановлення нової металевої арки – історична подія, що має важливе значення не тільки для самої України, але і для ряду сусідніх країн, на які наслідки цієї техногенної катастрофи надавали негативний вплив.

Монтаж основних елементів нової арки займе досить багато часу, повністю роботи планують закінчити лише до кінця наступного року. Вага арки, виконаної з нержавіючої сталі, становить понад 36 тисяч тонн, висота конструкції – 110 метрів, а ширина близько 275 метрів. Зараз саргофаг рухають до енергоблоку.

«Величезна сталеву споруду вже перемістилося на 6 метрів. Після аналізу початкового етапу руху процес насування продовжиться і повинен буде завершитися в найближчі дні. НБК насувається за допомогою спеціальної системи, яка складається з 224 гідравлічних домкратів і дозволяє пересувати арку на 60 см за один цикл. Передбачається, що весь процес займе до 4 днів із загальним часом безперервного руху приблизно 33 години», – повідомляється на сайті ГСП ЧАЕС.

Фінансує будівництво Європейський банк реконструкції і розвитку, якому новий саркофаг обійшовся приблизно в півтора мільярда євро. Так, не найдешевший проект, зате новий купол гарантовано прослужить сто років, якщо все зробити правильно.

Категорії: Технології