Американець розробив безкоштовний автопілот Comma One

Американський хакер Джордж Хоц розробив та випустив у вільний доступ універсальну систему автономного водіння Comma One, якою можна обладнати будь-який автомобіль.

Про це повідомляє Hromadske

Спочатку розробка мала надійти у продаж за ціною 999 доларів, але через вимогу американських чиновників пройти випробування і отримати сертифікат Хоц опублікував вихідні коди в інтернеті для вільного доступу.

Система автономного водіння Comma One складалася з керуючого комп’ютера, підключеного до автомобіля через стандартний діагностичний роз’єм OBD-II, модуля GPS і маршрутизатора. На даху автомобіля розташовувався лідар і шість відеокамер, а в якості програмного забезпечення використана самонавчальна нейронна мережа. Розробка системи тривала місяць, але конструкція вийшла працездатною і була успішно випробувана на шосе, де автопілот проїхав 64 кілометри за годину.

Керуючий модуль автопілота встановлюється замість салонного дзеркала заднього виду, підключається до діагностичного роз’єму і використовує для управління автомобілем дані зі своєї фронтальної камери, а також з датчиків системи утримання смуги руху, якою обов’язково має бути обладнана машина.
Перед стартом проекту кілька людей вже встигли зробити замовлення, але розробник несподівано оголосив про закриття Comma One.

Причиною цього стало розпорядження Національного управління з безпеки дорожнього руху, яке вимагало зупинити продаж універсального програмно-апаратного комплексу до проведення відповідних випробувань і сертифікації. Чиновники вимагали також надати їм інструкцію з установки системи, керівництво з експлуатації та детальні технічні характеристики пристрою.
В іншому випадку хакера оштрафували б на 21 тисячу доларів за кожну добу невиконання розпорядження.

В результаті Джордж вирішив закрити комерційний проект, пояснивши, що не бажає займатися бюрократичними процедурами з американськими контролюючими органами.
Хоц перейменував проект в Comma Neo і відкрив всі вихідні своєї системи. Він опублікував вихідні коди програмного забезпечення та проект керуючого модуля, який можна зібрати власноруч і підключити до смартфона або планшету на Android.

Категорії: Технології