Штучний інтелект навчили знаходити людей по зросту, одягу та статі

Технології штучного інтелекту вже давно використовуються в системах розпізнавання осіб і пошуку людей за допомогою камер відеоспостереження. Однак це далеко не єдині параметри, за якими можна здійснювати пошук. Наприклад, група дослідників з Індії навчила штучний інтелект шукати потрібних людей, виходячи з їх зросту, гендерної приналежності та одягу, який вони носять.

Ця технологія може здатися комусь дуже дивною, адже «впізнаючи» людей по обличчях можна отримати більш точні дані. Але це не зовсім так. Самі дослідники наводять ось такий приклад. Уявіть, що вам відомі лише певні параметри пошуку і приблизне місце. І замість того, щоб оглядати весь матеріал з усіх камер, можна створити запит на, наприклад, «жінок в червоних сорочках, зростом 153 сантиметри». Це звузить коло пошуку і значно скоротить час на виявлення конкретної людини.

В основі системи лежить нейронна мережа (convolutional neural network, CNN). Це підвид нейромереж, що базується на технології глибокого машинного навчання. CNN в своїй роботі використовує деякі особливості функціонування зорової кори головного мозку. Якщо спробувати пояснити простою мовою – є сегменти, які реагують на прості сигнали (наприклад, наявність червоного кольору) і є більш складні – конгломерація простих виконуваних функцій (наприклад, всі види сорочок). Багато дрібних сегментів можуть бути частиною декількох великих (червоними можуть бути сорочки, футболки, штани і так далі). На побудові зв’язків між сегментами нейромережа може робити висновок про наявність певних предметів і їх властивостей.

Що ж стосується самого алгоритму, то на даний момент точність його роботи становить близько 60% (нейронна мережа в середньому вірно вгадує 28 осіб з 41). Цього може здатися недостатньо, але це лише перша версія алгоритму, який буде поліпшуватися. Як заявили самі розробники:

В даний час нейронна мережа шукає тільки по росту, кольору одягу та статі. Але ніхто не заважає додати додаткові функції. Крім того, цей експериментальний алгоритм ідеально підходить для випадків, коли нам потрібно зібрати дані про певну людину. Ми вже знаємо його параметри. В цьому випадку штучний інтелект працюватиме дуже точно. А якщо врахувати, що за пару днів в одному тільки кварталі камери знімають близько мільйона годин відео – завдання стає нездійсненною для людини, але алгоритм може в кілька сотень разів зменшити кількість годин відео для вивчення.

Категорії: Технології