В Україні народилася дитина «від трьох батьків»

В Україні народилася дитина за допомогою технології пронуклеарного перенесення, тобто використання ДНК трьох батьків (одного чоловіка та двох жінок).

Спеціалісти клініки репродуктивної медицини «Надія» стверджують, що це перше народження дитини за допомогою такої технології.

За допомогою пронуклеарного перенесення 34-річна жінка, яка страждала безпліддям більше 15 років, народила в Києві здорову дитину, яка є генетично рідною для неї та її чоловіка.

«До цього жінка мала багато спроб штучного запліднення в багатьох клініках, в тому числі і за кордоном. Причиною безпліддя цієї пацієнтки, як з’ясувалося, була неможливість розвитку ембріонів, тобто ембріони зупиняли свій розвиток на ранніх етапах. До цього в подібних випадках пацієнтам можна було допомогти тільки з використанням донорських яйцеклітин», — йдеться у повідомленні.

Як зазначається, сутність методу пронуклеарного перенесення полягає в тому, що ядра пацієнтки та її чоловіка переносяться в донорську яйцеклітину, яка, в свою чергу, була позбавлена ядра. В результаті виходить «реконструйована» яйцеклітина, яка має генетичний набір ядерної ДНК від матері і батька та цитоплазматичну ДНК від донора.

dytyna-3-batkiv

Категорії: Технології