Створили «розумний» термометр у формі звичайної пігулки-капсули

Всі ми давно звикли до того, що нас оточує все більше і більше різноманітних електронних гаджетів. Деякі так звані «розумні» пристрої володіють вкрай сумнівними функціями, інші ж, навпаки, покращують якість життя людей і навіть рятують життя. Наприклад, як повідомляє видання The Daily Mail, групі вчених з Франції вдалося створити термометр у формі таблетки, який зможе допомогти в діагностиці вкрай небезпечних станів.

Винахід належить французькій компанії BodyCap і носить назву e-Celsius. Система являє собою бездротовий пристрій, розміром і формою нагадує звичайну пігулку-капсулу. Такий термометр здатний перебувати всередині людського організму до трьох днів, в ході яких кожні 30 секунд за допомогою бездротових стандартів зв’язку на спеціальний додаток буде надсилатися інформація про температуру тіла пацієнта. Пігулка-термометр здатна дуже чітко реєструвати коливання температур в діапазоні від 25 до 45 градусів Цельсія. Крім того, пристрій можна запрограмувати на певний «температурний поріг», при досягненні якого буде видаватися тривожне повідомлення.

Термометр таблетка

Клінічні випробування приладу виявили, що новий пристрій показує правильну температуру набагато точніше, ніж існуючі методи вимірювання. На перший погляд, може, здадися, що така «смарт-таблетка» – не більше, ніж чергова іграшка, але це далеко не так. Справа в тому, що такий високоточний термометр, постійно стежить за станом здоров’я, – вкрай необхідна річ для осіб з високим ризиком розвитку інфекцій внаслідок ослабленого імунітету. До них відносяться, наприклад, люди похилого віку, пацієнти після трансплантації органів, а також ті, хто має захворювання, пов’язані з імунодефіцитом, онкопатологію і багато інших.

При щонайменшій зміні температури внаслідок початку захворювання, цих пацієнтів можна буде почати лікувати ще до прояву перших симптомів. Більш того, подібний підхід може заощадити масу часу і коштів, а за коливаннями температури за допомогою пристрою можна спостерігати як в лікарні, так і вдома. Орієнтовна вартість становитиме від 35 до 52 євро.

Категорії: Технології