Facebook почала боротьбу з фейковими новинами

Соціальна мережа запустила тестування нових способів боротьби з фейковими новинами. Для початку компанія зосередиться на повідомленнях, які поширюються заради фінансової вигоди.

Оскільки Facebook не є ЗМІ, то до питання редагування буде підходити обережно. Для професійного виявлення порушень будуть підключені незалежні фактчекінг-організації.

Користувачі теж зможуть взяти участь в цензурі. Наприклад, позначати пости, які здаються підозрілими. Після чого в перевірку будуть включатися професіонали. Якщо недостовірність матеріалу буде доведена, то поруч з’явиться спеціальний значок і посилання, що пояснюють, чому це fake. Подібні пости будуть розташовуватися внизу новинної стрічки і не зможуть використовувати рекламні інструменти соціальної мережі.

«Ми віримо в те, що людям необхідно дати можливість висловитися, і в те, що ми не можемо самостійно судити, що правда, а що ні, тому ми уважно підійшли до проблеми», – сказав Адам Моссера, віце-президент Facebook.

Нагадаємо, що ідея перевірки фактів з’явилася у Марка Цукерберга після президентських виборів в США. В ході яких політологи і медіа-критики заявляли про безконтрольному поширенні брехливих відомостей всередині соцмережі.

«Це лише один з багатьох кроків, які ми виконаємо, щоб покращувати якість наших послуг», – написав засновник Facebook.

Терміни запуску ініціативи не названі.

Інформація з Блогу Facebook 

Категорії: Технології