Європейське Космічне Агентство запустило систему ГАЛІЛЕО

Супутникову систему навігації Galileo розробляють давно. Проект був запущений ще в 1999 році і розроблявся як альтернатива ГЛОНАСС і GPS.

14 грудня 2016, Європейське космічне агентство запустило останні супутники, необхідні для початку роботи навігаційної системи. Загальна кількість супутників Galileo, що знаходяться в даний момент на орбіті, досягла 18 апаратів, тому тепер систему можна запускати, для старту цього більш ніж достатньо.

Працюють апарати на висоті 23 кілометри, що на цілих три кілометри вище супутників GPS. Траєкторія їх польотів розрахована таким чином, що щонайменше три з них завжди будуть доступні в будь-якій точці Землі. З інших переваг європейської системи навігації творці відзначають точність до одного метра і силу сигналу.

Повідомляється, що він буде доступний користувачам навіть під землею. Європейську розробку використовуватимуть в різних цілях, в тому числі і для пошуково-рятувальних операцій. Аналогам для пошуку людини на заданому квадраті потрібно досить багато часу, Galileo же справляється з таким завданням за хвилини.

Повністю запустити навігаційну систему Galileo в ЄКА збираються до 2020 року – до цього моменту на орбіті опиняться всі 24 супутники.

Категорії: Технології