Створено імплантант в мозок, що відновлює зір

Чіп, що стимулює зорову зону кори головного мозку і створює імітацію зору без допомоги очей, вже створено гарвардськими фахівцями, які збираються почати його тестувати на приматах в березні цього року. В даному випадку роль очей будуть виконувати відеокамери, сигнал з яких буде передаватися на мікроскопічний імплант, який стимулює мозкову активність.

Мікрочіпи, вживлені в мозок і допомагають людям з обмеженими можливостями знову почати жити повноцінним життям, вже досить давно проходять випробування які дозволяючи, тримати людям предмети паралізованою рукою. Незважаючи на те, що вчені далеко просунулися в області створення таких мозкових імплантів, технологія не позбавлена недоліків, адже з часом чіпи, імплантовані в мозок, перестають працювати через те, що електроди обростають тканинами, які вже не дозволяють чіпу взаємодіяти з мозком на належному рівні.

Щоб вирішити проблему, в Гарвардській медичній школі вирішили вживити імплант в поверхню головного мозку – так він продовжить залишатися в робочому стані. Для чистоти експерименту другої контрольної групи приматів чіп імплантують всередину мозку, а потім порівняють отримані результати.

Кінцева мета проекту – допомогти мавпам орієнтуватися на місцевості, сприймаючи світ, тіні і геометричні форми.

Категорії: Технології