У Швейцарії створили першого їстівного робота

Група вчених з Лабораторії інтелектуальних систем Федеральної політехнічної школи Лозанни, що в Швейцарії, сконструювала привід, виготовлений з їстівних матеріалів. Цей привід використовувався для створення робота-гусениці завдовжки в 9 сантиметрів. Такий робот може без проблем переміщатися по шлунково-кишковому тракту людини, виконуючи діагностику або доставку лікарських засобів.

Тіло робота-гусениці складається з желатину і гліцерину, та влаштовано таким чином: всередині розміщено кілька відокремлених один від одної порожнин, які по черзі закачують стиснене повітря. При зміні тиску в різних порожнинах відбувається їх зміщення відносно один одного, і тіло робота звивається, подібно до гусениці. Завдяки ритмічному зміні тиску, їстівний робот-гусениця здатний переміщатися, а при одночасному заповненні повітрям всіх порожнин робот набуває структуру, здатну утримувати різні предмети.

Як вже було сказано вище, робот може застосовуватися в медичній практиці для ціленаправленої доставки лікарських засобів та діагностики, хоча розробники знайшли ще кілька функцій, які роботизований механізм був би здатний виконувати: завдяки крихітному розміру та можливості дистанційного керування, за допомогою «їстівної гусениці» можна обстежити завали, що виникли в результаті різних надзвичайних ситуацій, і проводити там пошук уцілілих.

Більш того, якщо робота збільшити в розмірах, він може стати для постраждалих джерелом їжі або води, закладеної в камерах тіла механізму. Але і це ще не все: завдяки своїй «їстівності», на основі подібних механізмів можуть бути створені автономні роботи, які харчуються своїм власним тілом, яке буде виступати в якості джерела енергії.

Категорії: Технології

Теги: