Вчені обіцяють воскресити мамонтів через 2 роки

Гарвардський біолог Джордж Черч заявив про можливість повернення до життя шерстистих мамонтів за декілька років.

ДНК тварин збереглися у вічній мерзлоті, пише Naked Scince

Їх аналіз і порівняння з геномом близьких сучасних родичів, слонів, дозволяє вченим виділити гени, що відповідають за характерні особливості мамонтів.

У доповіді, з якою Черч виступить на щорічній зустрічі Американської асоціації сприяння розвитку науки в Бостоні, вчений повідомить про поточний стан справ з проектом «Відродження», який реалізується його командою з 2015 року.

В інтерв’ю для The Guardian Черч зізнався, що таку тварину буде коректніше називати «слоном з ознаками мамонта», ніж «справжнім» шерстистим велетнем.

За роки роботи його команді вдалося знайти і внести в хромосоми азіатських слонів 45 генів мамонта, які були виділені з ДНК.

«Ми вже знаємо, як отримати потрібні зменшені вуха, підшкірний жир, шерсть і кров», — сказав Черч.

Однак отримати перший повноцінний експериментальний ембріон вчені планують лише тепер.

Модифікована буде ДНК фібробласта, клітини шкіри слона, після чого з неї має бути вилучено ядро і поміщено в яйцеклітину, з якої попередньо видалено власне ядро разом з хромосомами.

Цікаво, що для вирощування яйцеклітини і розвитку ембріона слонів використовувати не планується, вся процедура повинна бути виконана в природних умовах, за допомогою установки «штучної матки».

Сам Черч пов’язує це рішення з небажанням створювати небезпеку для життя тварини.

Однак деякі експерти висловлюють сумнів в ефективності такого підходу.

Технології клонування ссавців сьогодні досить надійні, проте зазвичай зародки пересаджуються в матку живої самки, і до сих пір немає жодного прикладу клонування в «штучної матці».

Категорії: Технології