На Харківщині збудують сонячну електростанцію

У Харківській області в рамках проекту першого енергоефективного села (Веселе) побудують сонячну електростанцію потужністю 1,8 МВт.

Про це повідомив засновник Харківського енергетичного кластера Станіслав Ігнатьєв.

«На даний момент, завершено проектні роботи із будівництва місцевої сонячної електростанції, потужність 1,8 МВт. Найголовніше, що знайдено інвестора для будівництва цього об’єкту зеленої енергетики. І це буде найбільший об’єкт альтернативної енергетики в Харківській області», — написав він.

Наразі реалізовано три етапи проекту.

«На першому етапі, було створено об’єкти місцевої теплоенергетики (2 котельні), які використовують місцеву біомасу. На другому — забезпечено опалення ФАПу тепловим насосом та повна його термомодернізація. На третьому — освітлено 5 км вулиць, використовуючи світлодіодне освітлення та фотовольтаїчні панелі», — повідомив він.

Для реалізації проекту будуть залучені фахівці Харківського енергетичного кластера.

У 2015 році проект «Енергоефективне село», реалізація якого розпочалася у 2014 році за ініціативи двох волонтерів «Інституту сталого розвитку» був визнаний Кабміном та Радою Європи кращим енергоефективним проектом для реалізації у сільських населених пунктах.

Категорії: Технології