У NASA знають як зробити Марс придатним для життя

На щорічній науковій конференції Planetary Science Vision 2050 Workshop співробітники NASA описали процедуру колонізації Марса. Фахівці планують до 2050 року повернути Марсу його атмосферу, тим самим дати поштовх розвитку життя на планеті.

Здається, незабаром дійсно можна буде “втекти з цієї планети”, коли прям зовсім “закортить”.

Сьогодні атмосфера Марса сильно розріджена – на 95% вона складається з вуглекислого газу. Виною всьому слабке магнітне поле, через це сонячний вітер просто спалює практично весь кисень на планеті. Аналіз марсіанської твердої породи показав, що в подібному стані планета знаходиться вже мільйони років.

магніти землі

Директор відділу планетології NASA Джим Грін запропонував створити штучну атмосферу навколо Марса. Цим займеться космічний апарат Mars L1, що працює за принципом дипольного магніту. Штучне магнітне поле захистить Марс від впливу зовнішніх факторів і атмосфера відновиться сама собою. Комп’ютерне моделювання показало, що процес відновлення займе всього кілька років.

Якщо проект реалізується, на поверхні можна буде використовувати більш потужне обладнання для облагороджування планети для життя на ній. Наприклад, підняття температуру хоча б на пару градусів.

Категорії: Технології

Теги: ,