Ілон Маск хоче вбудовувати чіпи в мозок людини

Ілон Маск інвестував кошти в проект Neuralink – електронний чіп, впроваджуваний в головний мозок людини. В інтернеті відразу почалося обговорення новини: деякі вважали, що таким чином можна буде боротися з захворюваннями, інші – що Маск просто переграв в свіжий Mass Effect: Andromeda.

Читати також: Ілон Маск хоче зробити нас кіборгами до 2021.

Цікавий і той факт, що незважаючи на численні дослідження, “комп’ютеризувати” людський мозок досі вважалося неможливим. Саме тому вся Силіконова долина зосереджена на розробці технологій, що доповнюють наші здібності. Neuralink – не перший стартап в цій області, зараз він набув поширення за рахунок імені Маска.

Основною метою проекту є впровадження ефективного лікування захворювань і продовження життя людини, отримавши всі переваги перетворення мозку в налагоджений комп’ютерний механізм.

Чіп всередині нашого мозку міг би прискорити спілкування один з одним, поліпшити пам’ять і виконувати за нас складні операції. Ідея бере початок з серій комп’ютерних ігор Ghost in the Shell або Deus Ex, які розповідають про подолання труднощів завдяки подібним технологіям.

Зараз мозкові імпланти з безліччю електродів використовуються для поліпшення стану при хворобі Паркінсона та епілепсії, а електростимулятори застосовуються під час лікування хвороби Туретта, харчових розладах та депресії. Однак всі ці методи є експериментальними – лікарі визнають, що до кінця не відомі можливі наслідки таких експериментів.

Проекти Neuralink і Kernel намагаються виправити ситуацію, поєднуючи інновації з серйозними фінансовими вкладеннями. Ідея полягає в тому, що зібравши велику кількість фахівців і інвестицій в одному місці, можна домогтися колосального успіху в цій галузі, набагато просунувши прогрес вперед. Обидві компанії розуміють, що спочатку потрібно зробити відкриття в галузі медицини – Neuralink зареєстрована саме як медична дослідницька компанія.

На дослідження роботи мозку з штучним інтелектом підуть роки, і перші результати ми отримаємо не раніше ніж через 10 років. Потрібно зрозуміти, як працює мозок і в чому його слабкі сторони. Операції, як і раніше, будуть вкрай небезпечними, адже мова йде про головний орган людини, погодитись на неї можуть лише відважні люди або ті, що втратили будь-яку надію. Але це може бути реальним шансом позбутися від смертельної хвороби.

Маск і Джонсон знають, що в повній заміні людського інтелекту немає майбутнього, називаючи його “єдиним і неповторним”, працюючи над доповненнями до нього. Другий зізнався, що головною своєю метою бачить розуміння роботи мозку настільки, наскільки нам зараз відома біологія і генетика, комбінуючи мозок і програмне забезпечення.

Маск бачить в штучному інтелекті потенційну загрозу, день у день тикаючи на Google, яка в один прекрасний день може розвинути штучний інтелект настільки, що це призведе до незворотних наслідків для людства.

Це звучить дещо безглуздо, враховуючи той факт, що мільярдер сам часто інвестує в цей напрямок – його некомерційний фонд OpenAI якраз-таки і створений для просування подібних технологій з відкритим вихідним кодом. Нещодавно Ілон заявив, що “одного разу ми побачимо злиття біологічного інтелекту з машинним”.

Звичайно, можна міркувати про боротьбу зі Скайнет і Матрицею, але у вчених зараз є більш серйозні проблеми – такі як лікування захворювань. Це все виглядає футуристично, відразу згадується серіал Чорне Дзеркало, де люди навчилися переносити розум людини в хмару в гонитві за вічним життям у віртуальному світі.

Джерело: TheVerge

Категорії: Технології

Теги: