Випий і закуси пляшкою. Ooho – нова упаковка для води

Якщо в найближчому майбутньому опинитеся в Лондоні і захочете побігати, то замість звичної пластикової пляшки з водою можете отримати міхур під назвою Ooho з желейного матеріалу з рідиною всередині. Його можна викинути, він безпечний для навколишнього середовища. А якщо напав голод, то можна і закусити цієї ємністю.

Троє студентів-дизайнерів придумали концептуальну ємність майбутнього в 2014 році, тепер вона все ближче до фінального втілення. Можна не пояснювати, навіщо потрібна така тара: планета захаращена нашими відходами, мільярди пластикових пляшок валяються на смітниках.

Хочеться вірити, що ця інновація змінить наше життя. Як показала статистика, близько 30% всіх пластикових пляшок – об’ємом менше 0,5 літра. Захотілося пити, зайшов в найближчий магазин, купив, випив, викинув пляшку і пішов далі. Так роблять мільйони людей по всій планеті кожен день.

Нові ємності зроблені з водоростей, та ж методика використовується для чаю з кульками. Занурюєте кульку з льоду в хлорид кальцію і екстракт бурих водоростей, а отримуєте сферу, всередині якої залишається лід. У міру того, як він тане в умовах кімнатної температури, всередині з’являється вода.

Оскільки мембрана виконана з харчових інгредієнтів, її можна з’їсти, а не викидати. При бажанні до складу можна додавати ароматизатори, тоді буде і вода зі смаком, а не проста мінералка.

Їсти упаковку не обов’язково, люди хочуть спробувати її, тому що це новий досвід. Але розцінюйте це як шкірку плоду, як ніби ви їсте апельсин або банан. – розповідає Pierre Paslier, співзасновник компанії, Skipping Rocks Lab

Так як же правильно пити з міхура? Спочатку знімаєте зовнішній шар, залишається ще один, внутрішній шар. Ось його вже можна з’їсти разом з наповнювачем. Вираз «з’їсти воду» звучить якось дико, але в найближчому майбутньому наші звички можуть радикально змінитися.

ooho дрінк

Автори проекту сподіваються, що така форма подачі для рідини буде популярною в місцях масового скупчення людей: концерти, пікніки, виставки, та й в кафе таке можна продавати. Головне, що потім сміття зникне саме по собі, залишки «шкірки» будуть розкладатися протягом декількох тижнів.

У кульки Ooho немає кришки, тому ці бульбашки невеликого розміру, випивати потрібно одним ковтком, ну або декількома. Засновники проекту вважають, що ємність упаковки залежить від місця і часу: на марафоні під час забігу людям вистачить і маленької кульки на 50 мл, а в Starbucks можна продавати напої в модній формі по 150 мл.

Кульки з’являться в продажу вже в цьому році, собівартість упаковки – близько 50 копійок.

Джерело: Fastcompany

Категорії: Технології

Теги: