Створили батарейку, яка працює на метаболізмі бактерій

Згідно з опублікованою інформацією в журналі Advanced Materials Technologies, групі американських вчених з Бінгемтонского університету вдалося створити батарейку, що працює завдяки процесам життєдіяльності мікроорганізмів.

Як запевняють автори, пристрій такої батарейки настільки простий, що «деталі для нього можна знайти в будь-якому куточку нашої планети».

Для створення оригінального елемента живлення дослідники нанесли нітрат срібла на папір для хроматографії, а зверху покрили його воском. Зі зворотного боку батарейки розташований резервуар, виконаний з провідного полімеру, куди заливається рідина з бактеріями. Коли аркуш паперу складається, поверхні стикаються і батарейка працює за рахунок метаболізму бактерій.
batar2
Розробники відзначають, що потужність безпосередньо залежить від того, скільки її шарів стикаються. В ході лабораторних експериментів вдалося досягти потужності в 31,51 мкВт (мікроват) і 125,53 мікроампер за допомогою шести батарейок, укладених 3х3, і 44,85 мкВт і 105,89 мікроампер при укладанні 6х3.

Незважаючи на оригінальність і дуже довгий термін служби такого елементу живлення (він буде працювати, поки живі бактерії), вчені відзначають, що отриманої потужності недостатньо навіть для того, щоб запалити звичайну лампочку.

У той же час, заряд від даної батареї можна використовувати в медицині, де велика потужність не потрібна, наприклад, для живлення біологічних сенсорів, які реєструють рівень цукру в крові у пацієнтів, які страждають від цукрового діабету. Крім того, вчені також повідомили, що в їх плани входить збільшення потужності і зменшення розміру самої батарейки.

Категорії: Технології