Науковці навчились регенерувати пошкоджені зуби

Вчені з Королівського коледжу в Лондоні виявили революційний спосіб лікування зубів, який здатний перевернути сучасну стоматологію з ніг на голову.

Як виявилося, препарат який використовується для блокування ряду симптомів хвороби Альцгеймера, володіє ще однією дивовижною властивістю: воно змушує зуби регенерувати.

Препарат називається Tideglusib і він пройшов вже ряд клінічних досліджень, в ході яких добре зарекомендував себе як непоганий засіб для боротьби з хворобою Альцгеймера. Діюча речовина препарату – молекула-інгібітор GSK3. Будучи поміщеним в порожнину пошкодженого зуба, препарат буквально дозволяє клітинам зубних тканин безперешкодно ділитися.

Вчені просочили препаратом колагенові губки і помістили їх в порожнині в емалі та дентину зубів лабораторних мишей. Через шість тижнів порожнини повністю заповнилися новими клітинами, що виникли на місці пошкоджень.
зуби
Сказати, що це прорив для стоматології – це нічого не сказати. Вчені дуже сподіваються, що вже зовсім скоро їх відкриття дозволить нам відновлювати пошкоджену емаль без зловісного дзижчання стоматологічних інструментів і інших неприємних відчуттів. Будемо сподіватися, що в ході клінічних випробувань у методики не виявиться серйозних побічних ефектів.

Категорії: Технології