Створили самовідновлювальний матеріал «РОСОМАХА»

Супер-герой Росомаха з популярної серії коміксів «Люди Ікс» не тільки володіє незвичайною силою і рядом корисних умінь. Ще він може відновлювати пошкодження свого тіла – будь-які рани на ньому швидко гояться, а сам він відразу ж приходить в гарну фізичну форму. Саме цей персонаж надихнув вчених, які розробили новий еластичний і самовідновлювальний матеріал. За запевненням винахідників, він відмінно підійде для створення штучних м’язів для роботів.

Створити матеріал з такими властивостями було дуже складно, багато хто намагався зробити щось подібне довгі роки, але тільки у нас, нарешті, вийшло зробити це. Тепер ми приступили до досліджень нашої розробки. Думаємо, як би поліпшити технологію і застосувати її на благо людства, – розповів Чао Ван, великий фанат Росомахи і співробітник Каліфорнійського університету Ріверсайда.

Він пояснив, що саме інтерес до персонажу з коміксу надихнув його і прискорив інтерес до матеріалу з регенерацією, тому він разом з командою фахівців університету зайнявся дослідженням природних і штучних матеріалів, чиї властивості могли б виявитися корисними.

Змусити відновлюватися саме порушені зв’язки було досить складно, адже майже всі полімери «загоюються», утворюючи при цьому ковалентні зв’язки, які довго не протримаються, якщо їх постійно піддавати дії електрики, – тому Чао Ван використовував іонно-дипольні реакції для того, щоб вирішити проблему. У створеному його командою матеріалі нові зв’язки в ушкодженому місці утворюються завдяки взаємодії іонів і молекул з сильним дипольним моментом.

wolv-material

Кінцевим результатом роботи став м’який гумоподібний матеріал, який дуже легко і недорого виготовляти. Крім того, він може розтягуватися до п’ятдесяти разів у порівнянні зі своєю попередньою довжиною. А якщо його розрізати ножицями, всього за добу і при кімнатній температурі він зростеться назад, не втративши при цьому своїх можливостей. Цей еластичний матеріал здатний проводити електрику. Саме завдяки цьому він і може склеюватися назад.

Творці матеріалу пропонують безліч варіантів його використання. Їм він бачиться гарною заміною звичайної гуми в м’язах роботів, крім того, розробники вважають, що він знайде застосування в електроніці, медицині і в тому числі протезуванні.

Категорії: Технології