Риба + GoPro = Риба-дрон

У сучасному світі дрони стали невід’ємною частиною людського життя. Їх використовують для повітряних перевезень, трансляцій спортивних подій, розваг, фотографій та багато чого іншого.

Здавалося б, що такого можна ще придумати? Дрони літають – люди задоволені. Але ні! Китайські науковці з компанії Robosea винайшли дрон, який плаває як риба, має штучний інтелект та здатен досліджувати морське дно.

Перший прототип – риба-дрон BIKI покликаний показати нам підводний світ з абсолютно нової точки зору.

BIKI є першим в світі біонічним підводним дроном, який вміє автоматично тримати баланс, чудово маневрує у воді, плаває зі швидкістю до 2км/год, може занурюватись на глибину до 60 метрів і знімати 4к Ultra HD відео протягом двох годин. Дроном можна керувати через Wi-Fi сигнал, поки він плаває на поверхні, або за допомогою звукових хвиль, якщо він під водою. Цей дрон ідеально підходить для дослідження поведінки морських істот, адже його спеціальна форма і безшумність не привертають увагу риб. Хоча все ж цікаво, як реагують на таких дронів акули… 🙂

Також особливістю BIKI є відсутність відкритих пропелерів та інших небезпечних деталей. Розробники заявляють, що конструкція робота цілком безпечна для дітей і тому може стати чудовою забавкою в басейнах.

Тільки уявіть скільки всього нового і цікавого можна зробити з таким дроном.

Ціна такої іграшки становитиме близько $1000, а масове виробництво повинне початись після завершення кампанії по збору коштів на KickStarter.
Збори вже досягли відмітки 100 тисяч доларів і перевищили потрібну на виробництво суму у 5 разів.

Категорії: Технології

Теги: