Селекціонер вивів пітона з смайлами на тілі

Як відомо, зміни в живій природі виникають постійно: мутації призводять до появи нових порід і навіть видів, а під впливом умов зовнішнього середовища живі організми можуть набувати нових властивостей. Але іноді серед таких особливостей бувають такі, які на перший погляд зовсім не корисні для тварини, зате вкрай веселі. Так і вийшло з одним з пітонів, на шкірі якого з’явився візерунок, схожий на смайлик емодзі.

Варто сказати, що якщо можна так висловитися, цей пітон з’явився «не відразу таким». На виведення змії з таким візерунком селекціонерові з США Джастіну Кобилка (Justin Kobylka) було потрібно близько 8 років.

Візерунки на тілі змії дійсно нагадують смайлик і їх поява пов’язана з цілим рядом рецесивних мутацій. Таке забарвлення навряд чи допомогло би змії в дикій природі, тому подібні мутації вважаються вкрай рідкісними. Як ми пам’ятаємо з курсу біології, мутації бувають як домінантними, які пригнічують значення ознаки, так і рецесивними, які навпаки, пригнічуються. Справа в тому, що для того, щоб вивести особину з рецесивним значенням ознаки, потрібно витратити набагато більше сил і часу, так як від усіх «сильних» ознак у особин необхідно позбутися.

До Джастіна вже зверталися з пропозицією продати пітона за 4,5 тисячі доларів, але той відмовився це робити через унікальність тварини. Крім того, деякі користувачі Мережі відзначають, що емодзі на тілі пітона схожі на гарбуза, а сам змій став би «ідеальним аксесуаром для Хелловіна».

Категорії: Технології

Теги: