У Канаді створили найменшого сніговика у світі. ФОТО

Група вчених з лабораторії нановиробництва Західного університету в Онтаріо створила найменшого в світі сніговика. Але просто так його побачити не вийде: для цього потрібен електронний мікроскоп, так як розмір сниговичка 3 мікрометра.

Незважаючи на назву «сніговик», ця мікроскопічна фігурка виготовлена зовсім не з снігу. В її основі лежать 3 кварцові сфери діаметром 0,9 мікрона кожна, які виготовлені і скріплені між собою за допомогою електронно-променевої літографії.

Очі і усміхнений рот «наносніговика» вирізані за допомогою сфокусованого променя іонів, а для виготовлення рук і носа була використана платина, нанесення якої також проводилося за допомогою іонного променя.
snownam

Слід сказати, що ця фігурка сніговика створена не тільки заради забави, але і для відпрацювання нових технологій нановиробництва, які планується використовувати в майбутньому.

Попередній рекорд належав вченим з Великобританії. Їх сніговик був «зліплений» в 2009 році і становив у висоту 0,01 міліметра проти 0,003 міліметра у малюка з Канади.

Категорії: Технології