У Франції зробили дорогу з сонячних батарей

В невеликому французькому селі Турувр-о-Перш, розташованому в Нормандії, більше не переживають про такі дрібниці, як електроенергія для вуличних ліхтарів. Міністерство екології Франції подарувало жителям населеного пункту нову ділянку дороги, вимощену сонячними батареями.

Раз на даху в сонячних регіонах вже давно встановлюють сонячні панелі, чому не можна використовувати для цього інші поверхні? Дороги відмінно підійдуть, – вирішили французькі екологи, після чого, не відкладаючи в довгий ящик, закупили необхідні матеріали на п’ять мільйонів євро.

Скільки саме енергії виробляє дорога, в міністерстві не уточнили, але розповіли, що зараз активно тестують новинку: по ній не тільки ходять пішоходи, а й їздять автомобілі. Говорити про те, наскільки ефективний такий підхід, поки зарано. Чи варто і далі мостити вулиці сонячними панелями, стане ясно через кілька років, а поки в селі Турувр-о-Перш наймодніша автомобільна дорога в країні.

Ідея сама по собі не така вже й нова, раніше в Нідерландах пристосували під сонячні батареї велосипедні доріжки, але ось будівництво ділянки 70м обійшлося місцевій владі досить дорого: цієї суми вистачило б на оплату електрики на кілька років вперед. Втім, сонячні батареї Ілона Маска для дахів цілком зможуть вирішити проблему. Підприємець оголосив, що вони міцні, а ціна на них нічим не відрізняється від вартості звичайної черепиці.

Категорії: Технології

Теги: