Вірус перетворює навушники в мікрофон для прослушки

Інженери ізраїльського університету створили софт, який перетворює будь-які навушники, підключені до гнізда 3,5 мм, в мікрофон. Вашим навушникам не обов’язково мати гарнітуру, вистачає динаміка самого навушника, щоб він трансформувався з пристрою відтворення в пристрій прийому звуків.

Динаміки будь-яких навушників в теорії можуть бути мікрофоном, але для цього необхідно фізичне втручання. Ізраїльський вірус “Speake(a)r” вміє трансформувати навушники в мікрофон на програмному рівні.

Вірус використовує маловідому особливість «retask» аудиокодека RealTek і задіює канал виходу звуку перетворюючи його в канал входу. RealTek – це саме поширене рішення, яке використовується як стандарт в операційній системі Windows і macOS.

На цьому відео показано як працює вірус:

Навіть при стисненні аудіозапису голоси будуть добре чутні, так що наявності слабенького інтернету буде досить для прослушки потенційної жертви.

А тепер давайте перечислимо скільки пристроїв, що підключаються до мережі, мають динаміки, які потенційно перетворюються в пристрої для прослуховування: розумні колонки, розумні лампи з функцією передачі звуку, бездротові аудіо системи домашніх кінотеатрів, навіть телевізори підключені до мережі.

А ви знали, що Skype активує ваш мікрофон ще до того, як ви робите сам дзвінок?

Категорії: Технології