Створено багаторазовий папір, на який можна друкувати за допомогою світла

Для виробництва паперу щорічно використовуються десятки тонн дерева, а це гектари «легень нашої планети». Тому зниження кількості використання дерева вкрай важливо для нашого існування. Вторинна переробка лише частково вирішує це питання. А ось група вчених з Шаньдунського університету (Китай), Каліфорнійського університету в Ріверсайді і Національної лабораторії імені Лоуренса (США) розробила новий тип багаторазового паперу, на який можна записати текст за допомогою світлових хвиль.

У цьому папері «нового типу» використовуються особливі наночастинки, здатні змінювати свій колір під впливом ультрафіолетової частини світлового спектру. Найтонше покриття, що містить ці наночастинки, може бути нанесено на поверхню практично будь-яких матеріалів. При цьому процес стирання такого «паперу» відбувається в ході нагрівання до температури в 120 градусів. Як стверджує автор винаходу, професор Каліфорнійського університету Ядонго Ін,

«Нам вдалося розробити новий клас фотоматеріалу, що змінює свій колір під впливом світла. І в якості демонстрації можливостей цього матеріалу ми створили зразки паперу, який можна використовувати багато разів і для друку на який не потрібно ніяких чорнил або тонерів. Цей винахід має масу переваг економічного і екологічного плану, це дозволить нам позбутися від необхідності утилізації та переробки мільйонів тонн відпрацьованого паперу».

Багаторазовий папір є відмінним рішенням в тому випадку, якщо інформація на ній актуальна в короткий період, наприклад, в чернетках або газетах і журналах. Папір можна використовувати як для написання від руки, використовуючи особливе світлове перо так і на особливих світлових принтерах, створених спеціально для паперу цього типу.

«Ми вважаємо, що наш папір може бути успішно використаний для виготовлення газет, журналів, рекламних плакатів та іншої друкованої продукції, інформація на якій має малий термін актуальності. Крім паперу, нашу технологію можна використовувати і в безлічі інших областей, наприклад, в різних датчиках, стікерах з терміном придатності продуктів і так далі».

Категорії: Технології