NASA створили матеріал для виробництва Термінатора Т-1000

За інформацією журналу Science Alert, американське космічне агентство NASА розробило особливий вид металевого скла, за властивостями яке сильно нагадує розплавлену версію термінатора Т-1000.

Найцікавіше, є те, що цей матеріал буде застосовуватися саме в створенні роботів. Але поки лише для роботів в жорстких умовах відкритого космосу.

Створений матеріал відноситься до класу об’ємних стекол – Bulk Metallic окуляри (BMG). Новий матеріал, незважаючи на зовнішній вигляд, досить багато важить, але при цьому він має відмінну електропровідність і величезну міцність, а також здатний зберігати працездатність при вкрай низьких і високих температурах. Для космічних апаратів, які працюють сьогодні в умовах дуже низьких температур, для підтримки функціонування і захисту внутрішніх частин необхідно не тільки забезпечити робота захисною обшивкою, а й використовувати для підтримки роботи спеціальне мастило, що є дуже енерговитратним процесом. Застосування рідкометалевого скла дозволить створити надійний захисний каркас, який не потребуватиме додаткової змазки і витрат енергії.

glass
На фото кругле рідкометалічне скло. Трохи вище – таке ж скло, якому надали іншу форму

Що стосується процесу виробництва, то металевий сплав спершу нагрівають до рідкої форми і роз’єднання зв’язків між хімічними елементами, а потім різко охолоджують до температури -1000 градусів. Це дозволяє створити жорсткий металевий матеріал, всередині якого залишиться рідкий метал.

При цьому таке скло зберігає свої властивості і після нових зовнішніх впливів. Воно може «перетікати» в інше місце при нагріванні, після чого знову застигає. Нове покриття може бути не тільки надійним захистом від зовнішніх впливів, а й засобом «саморемонту», закриваючи пробоїни шаром рідкого металу. Самі творці цілком допускають використання нового матеріалу не тільки в якості елементів обшивки, але і для створення каркаса роботів, жартома називаючи свій винахід «першим кроком на шляху побудови Т-1000».

Категорії: Технології

Теги: