Визначили коли буде проходити тендер на 4G в Україні

НКРЗІ прийняла рішення про проведення тендеру на отримання ліцензій для впровадження зв’язку нового покоління 4G в діапазоні 2600 МГц. Датою початку тендеру затверджено 23 січня 2018 року.

Тендер відбуватиметься на відкритій і прозорій основі шляхом проведення торгів «з голосу» (спосіб проведення торгів, коли учасники голосом по черзі згідно з реєстраційними номерами, що визначені в довідках про реєстрацію, пропонують ціну за лот у національній валюті України з урахуванням кроку підвищення цінової пропозиції на торгах «з голосу»). Проведення власне торгів «з голосу» та визначення переможців попередньо заплановано на кінець січня 2018 року.

У зв`язку із надходженням до НКРЗІ офіційних заяв від операторів телекомунікацій щодо наміру вивільнити діапазон 1800 МГц для можливості впровадження у ньому також нової технології, Комісія планує розглянути у першій декаді грудня 2017 року питання щодо проведення тендеру на отримання ліцензій для впровадження 4G у зазначеному діапазоні.

Українські оператори розгортали свою 3G-мережу за допомогою сумісного з 4G LTE обладнання, що дає надію на швидкий запуск зв’язку нового покоління. За словами фахівців, у випадку з діапазоном 1800 МГц на це знадобиться буквально кілька місяців. Тому чекати на появу 4G в Україні можна з весни 2018 року.

Джерело: НКРЗІ

Категорії: Технології