Український супутник «Либідь» планують запустити у 2017

Перший український телекомунікаційний супутник «Либідь», побудований в міжнародній кооперації за участю Канади і РФ, планується запустити на орбіту і ввести в експлуатацію в четвертому кварталі 2017 року.

Про це повідомив в.о. голови Державного космічного агентства України Юрій Радченко, передає «Громадське».

Керівник українського космічного відомства нагадав: реалізація проекту була під загрозою зриву в зв’язку з анексією Криму і втратою українською стороною залученої в проекті наземної інфраструктури.

Взявши на себе додаткові фінансові зобов’язання, підкреслив він, Україна забезпечила подолання форс-мажору: у 2014-2015 роках на материку створено новий центр управління польотами космічних апаратів, а також новий командно-вимірювальний пункт.

«Нині супутник повністю виготовлений, ракета-носій готова на 85%», — уточнив Радченко.

Він також зазначив, що з метою забезпечення запуску, владою України прийнято рішення про дофінансування проекту в зв’язку з його подорожчанням в нових умовах ще на $ 17 млн.

«Остання нарада і в РНБО, і в уряді, дозволяє нам говорити про збільшення фінансування цієї програми», — сказав він.

Як уточнив Радченко, дофінансування планується забезпечити не з бюджетних коштів, а шляхом здачі в оренду ресурсу супутника після його запуску.

«За умовами договору, канадська MDA ставить нам супутник на точку (забезпечує запуск на орбіту з заданими координатами), після цього здає його нам в експлуатацію», «Ми сподіваємося, що в четвертому кварталі супутник буде введений в експлуатацію», — наголосив він.

Категорії: Технології