Білл Гейтс вклався у створення імплантатів для боротьби з ВІЛ

Сімейна пара Гейтс в 1994 році заснувала найбільший в світі благодійний фонд. Подружжя Гейтс працюють над підтримкою та поліпшенням системи охорони здоров’я в країнах третього світу. І на цей раз вони вирішили вкласти кошти в багатообіцяючий проект імплантату, який після імплантації в організм людини здатний протистояти ВІЛ-інфекції.

Білл і Мелінда Гейтс вирішили боротися з вірусом по-своєму і вклали 140 мільйонів доларів в компанію Intarcia Therapeutics, що розробляє дуже незвичний імплантат. Після імплантації під шкіру людини цей крихітний продовгуватий об’єкт постачає організм препаратом, що перешкоджає зараженню ВІЛ.

Багато з нас приймають медикаменти для профілактики різних захворювань. Але приймати таблетки щодня в один і той же час протягом декількох місяців – не така вже й проста задача. Відволікся, забув, пропустив прийом – і організм залишився беззахисним на тлі падіння концентрації препарату в крові. А імплантат рівномірно постачає правильні порції ліків, захищаючи його від вторгнення ВІЛ. Одного імплантату по завіреннях розробників повинно вистачати на 6 і 12 місяців в залежності від моделі.

Ще одна сфера застосування імплантата – це боротьба з цукровим діабетом другого типу. Компанія Intarcia вже активно працює над заповненням та поданням всіх необхідних документів для того, щоб комерціалізувати свій винахід і вивести його на ринок в самому найближчому майбутньому.

Планується активно використовувати цю методику боротьби з ВІЛ в країнах Африки, де це захворювання як і раніше представляє серйозну загрозу місцевому населенню. Поки не зовсім зрозуміло, яка в підсумку буде вартість препарату і імплантату, але, мабуть, фонд Білла і Мелінди Гейтс допоможе медикам вирішити це питання.

Категорії: Технології