Apple можливо купить студію Disney

Якщо бажання Apple придбати Disney здійсниться, то ця подія стане епохальною, адже вартість покупки оцінюється в $ 200 млрд.

Об’єднання двох гігантів – медійного та технологічного – викличе справжній переворот в обох індустріях, вважають експерти RBC Capital Markets.

“Злиття двох компаній породить ще більше величну корпорацію, фінансові та виробничі можливості якої будуть здатні повністю змінити світ сервісів, пристроїв і контенту”

Незважаючи на величезну кількість вільних коштів у Apple, практично всі вони можуть піти на покупку студії, адже на даний момент капіталізація Disney дорівнює $ 237 млрд. Аналітики RBC заявили, що якщо Apple вдасться домовитися про здійснення угоди, потрібно буде накинути ще плю 40% від ринкової вартості акцій Disney. Навіть якщо корпорація переведе весь свій капітал в США, то з урахуванням всіх податків заощаджень просто не вистачить. На даний момент найдорожчою покупкою корпорації з Купертино є Beats за 2.2 млрд.

Вибір складний, але можливий. Інвестори активно цікавляться, чи купить Apple студію Disney. На спроби компанії зробити таку масштабну операцію є свої причини:

  • Зменшити залежність від iPhone. На даний момент, виручка від продажів смартфона становить понад 60% усіх доходів корпорації, роблячи Apple залежною від ситуації на мобільному ринку.
  • Дати поштовх розвитку сервісів. Ринок смартфонів з року в рік знижує свої скачки в розвитку, пора подумати про майбутнє – про сервіс (iTunes, Apple Music і т.д.). Disney має величезний архів контенту, який можна реалізувати на платній основі.
  • Скласти конкуренцію Amazon і Netflix. Технології та ідеї для потокового мовлення – ось, що потрібно Apple для присутності на новому ринку.
  • Історична схожість. Колись Стів Джобс був найбільшим акціонером студії Pixar, яка зараз входить до складу Disney. Не думайте, що Джобс спонсорував компанії просто так – в їх філософії явно було щось спільне.

Союз відкриє унікальні можливості для вирішення раніше неможливих завдань: “Apple і Disney диктують моду в своїх галузях, у них величезний вплив і популярність по всьому світу. На питання, що зможуть зробити дві ці компанії разом, відповідь буде простою – все “, додає RBC.

Категорії: World

Теги: