Штучні незалежні IT острова-держави у Полінезії

Інститут сістейдінга спільно з урядом Французької Полінезії приступив до розробки проекту, в рамках якого планується створити архіпелаг островів штучного походження, що не входять в юрисдикцію жодної країни.

Незалежні острова-держави зможуть стати притулком для великих IT-компаній, що прагнуть до повної незалежності.

Інститут заснований мільярдерами Кремнієвої долини, в число яких входять багато бізнесменів, в тому числі Пітер Тіль, глава PayPal. Ідея автономних штучних держав-островів полягає в тому, що розташовані там компанії зможуть позбутися від сплати податків і не будуть піддаватися різним законодавчим обмеженням.
floating-islands
Представники Інституту сістейдінга стверджують, що такий архіпелаг може стати основою суспільства майбутнього. Свобода, власні уряди, нові будинки для знедолених і безліч робочих місць – все це дуже амбіційно та цікаво, але невирішених питань поки ще багато.

Перший варіант проекту сторони мають намір обговорити в кінці 2018 року. Якщо все піде добре, будівництво може початися вже в 2019 році. Попередня вартість проекту оцінюється в 225 мільйонів американських доларів, щорічне обслуговування кожного острова обійдеться приблизно в 8 мільйонів доларів.

Категорії: World