На продаж виставили базу клієнтів «Нової пошти»

В інтернеті виставлені на продаж дві бази клієнтів «Нової пошти» — на 500 тисяч і на 18 мільйонів користувачів. Про це на своїй сторінці фейсбук повідомив консультант з кібербезпеки Єгор Папишев.

«Виявлений факт продажу невстановленими особами бази даних клієнтів «Нова Пошта». Таких баз дві: перша містить інформацію близько півмільйона чоловік, з персональними даними в розбивці ПІБ, телефон, місто, серія та номер паспорта, email. Друга – 18 мільйонів записів, але з меншою деталізацією (лише ПІБ і телефон)», — написав він.

За словами Папишева, йому вдалося зв’язатися з продавцем бази і отримати для «ознайомлення» інформацію про клієнтів. В той же час зазначив, що продавець вийшов на зв’язок з російського поштового сервера та вказав ціну у 1500 гривень за детальну базу.

база НП

«Номери належали зовсім різним людям з різних міст і ніяк не були пов’язані один з одним. Відповідь прийшла менше, ніж через п’ять хвилин, і містила абсолютно точні і свіжі дані про клієнтів (включаючи змінену, в зв’язку з недавнім заміжжям, прізвище однієї з них)», — розповів кіберексперт.

Прес-служба «Нової пошти» в коментарі під постом стверджує, що база не є актуальною. Проте відділ з інформаційної безпеки Нової Пошти зараз проводить розслідування інциденту.

Наразі справою зацікавився Департамент кіберполіції Національної поліції України

Категорії: World

Теги: