Біткоїну «стукнуло» дев’ять років

31 жовтня 2008 року за авторством Сатоши Накамото був опублікований анонс нової електронної системи грошових розрахунків біткоїн. Саме цю дату багато хто вважає за день народження біткоїну. Проте анонс залишається анонсом, тоді як рівно дев’ять років тому, 3 січня 2009 року, в розподіленій децентралізованій мережі біткоїн з’явився Блок номер один, який пізніше перейменували в Нульовий блок. І саме день, коли був згенерований перший блок, набагато логічніше вважати днем народження біткоїну.

За минулі роки ця криптовалюта, створена Сатоши Накамото, чия особа досі залишається нерозкритою, стала найпопулярнішою і дорогою «монетою» і до сих пір регулярно оновлює рекорди вартості. Дорожчаючи в десятки разів, вона привертає до себе все більше і більше уваги, залучаючи нові компанії, аналітиків, бізнесменів иа майнерів, що прагнуть потрапити в «яблучко» і заробити.

Багато хто вважав і досі продовжує вважати біткоїни «пірамідою», «фінансовим міхуром» і марною тратою часу, але факт залишається фактом: біткоін продовжує впевнено рости в ціні, а за минулі роки він зміг з малозрозумілої розваги для вузького кола гіків вирости до повноцінного платіжного засобу – зараз за біткоіни можна купити будинок, автомобіль, ними можна оплатити рахунки або просто купити з їх допомогою піцу.

Читати також: Британець не втрачає надії забрати зі звалища старий HDD, де зберігалиcь біткоїни на $90 млн

Категорії: World

Теги: