Компанія Boening представила космічний скафандр нового покоління

Компанія Boeing, активно займається співпрацею з космічними агентствами, недавно представила легкий і високотехнологічний скафандр наступного покоління.

Скафандр отримав назву Boeing Blue і в нього будуть одягнені астронавти, які відправляться на МКС вже в 2018 році. Boeing Blue не призначений для здійснення тривалих виходів у відкритий космос, а є заміною аварійних скафандрів космічних експедицій. Але все ж якийсь час перебувати в умовах відкритого космосу в ньому можна. Але в першу чергу цей скафандр призначений для захисту космонавтів в разі раптової розгерметизації.

Вага скафандра Boeing Blue на 60% менша ніж у нинішніх скафандрів NASA. Приміром, помаранчеві скафандри (які використовуються зараз) важать 13,5 кілограма, а новий легкий скафандр – 5,4 кілограма. Новий скафандр має шолом з особливою «м’якою» конструкцією і обладнаний комунікаційними системами.

«Торс» скафандра створений з декількох шарів, кожен з яких виконує одну особливу функцію: один забезпечує герметичність, інший – терморегуляцію усередині скафандра і так далі. В області спини та попереку в скафандр вбудовані компоненти, регулювання яких дозволяє астронавту зайняти найбільш зручне положення і позбутися від затікання тіла під час тривалого перебування в кріслі космічного корабля. За запевненням одного з колишніх астронавтів NASA Кріса Фергюсона,

«В різні часи ми бачили скафандри різних розмірів, типу і призначення, які відповідали своєму часу і особливостям космічного корабля. З цієї точки зору скафандр Boeing Blue повністю відповідає всім вимогам сьогодення і новітньому космічному кораблю CST-100, на борту якого на МКС незабаром відправиться космічна експедиція».

Категорії: World

Теги: