В Бразилії виявили десятки древніх будівель схожих на Стонхендж

В Бразилії у районі тропічних лісів Амазонської низовини, групою, що складається з бразильських, британських і канадських дослідників-археологів, було виявлено кілька десятків земляних споруд, які зовні нагадують британський Стоунхендж.

Вік об’єктів оцінюється приблизно в 1400-2300 років. Більшість з них представляють собою геогліфи, тобто накреслені на землі геометричні фігури протяжністю близько 300 метрів. Але є і об’єкти, висічені з каменю, інформують у Proceedings of the National Academy of Sciences.

Виявили об’єкти за допомогою безпілотників, що досліджували даний район після великої вирубки лісів. Археологи стверджують, що наявність таких споруд говорить про те, що стародавні жителі Південної Америки випалювали або вирубували ліси, а після на їх місці формували земляний геометричний візерунок і якимось чином висікали скульптури з каменю.

На даний момент дослідники сходяться на думці, що бразильські геогліфи виникали періодично та швидше за все, виконували ритуальні функції. Варто зазначити, що вік Стоунхенджа оцінюється приблизно в 3000-4000 років. Таким чином, бразильські споруди майже в 2 рази молодші, а їх наявність може говорити про велику культурну міграцію.

Остаточне призначення самого Стоунхенджа досі залишається загадкою. Як і його походження, так як навіть сьогодні складно уявити, як можна створити настільки масивні плити без наявності потужної техніки.

Категорії: World

Теги: