В Данії припинять випуск паперових грошей та монет

Національний банк Данії планує припинити випуск датської крони, національної валюти королівства, замінивши її електронною кроною. На думку влади та керівництва банку вона дозволить ефективно заощаджувати бюджетні кошти, яки витрачаються на випуск банкнот і монет. Перехід на електронні платежі позитивно позначиться і на боротьбі з тіньовим грошовим сектором.

Влада королівства вирішили почати виводити з обігу готівку, тому прийняли рішення про те, що в наступному році «друкарський верстат» Національного банку Данії буде переданий фінському монетному двору. Мови про негайне вилучення «готівки» з обороту не йде, але уряд Данії вже розробив план, згідно з яким паперові гроші і монети до 2030 року повністю вийдуть з обігу.

Фінансисти повідомляють, що завдяки політиці скорочення готівкових платежів за останні півтора десятка років операції, що здійснюються за допомогою друкованої валюти, істотно знизилися з 83 до 30 відсотків. Є й інші успіхи: грошовий оборот тіньових платежів за останні чотири роки скоротився з шести мільярдів доларів до чотирьох з невеликим мільярдів.

Данія подає хороший приклад – Норвегія і Швеція теж відучують своїх громадян носити з собою в кишені пухкі гаманці. Жителі цих країн повсюдно мають можливість оплачувати будь-які послуги за допомогою карти, готівку ж приймають не скрізь. Втім, серед європейських держав є і консерватори. На частку Італії доводиться майже чверть грошового обороту євро.

Категорії: World