Китайський експеримент з 180-денної імітації польоту в космос

Китайські вчені успішно завершили експеримент, в рамках якого планувалося з’ясувати, чи зможе екіпаж з чотирьох добровольців провести 180 днів в повній ізоляції від зовнішнього світу. Крім цього, в ході імітації польоту в космос були протестовані деякі технології і прилади, створені китайськими фахівцями для дослідження і освоєння далекого космосу.

«Перед тим як почати колонізовувати інші планети, нам спочатку потрібно з’ясувати, чи зможемо ми там жити, працювати, чи вийде пристосуватися до нових непростих умов. В ході нашого експерименту ми спробували відтворити непрості умови життя астронавтів далеко від нашої планети. Чи вийде у них виробляти їжу, дихати повітрям, створити для себе середовище проживання », – пояснила Інхуей Лі, керівник цього експерименту.

Відмінність китайського експерименту від ряду інших подібних досліджень полягає в тому, що китайці перевіряли на міцність не стільки самих добровольців, скільки тестували обладнання власної розробки. Навчитися один з одним спільно працювати і організовувати дозвілля – дуже важливо, але, крім людського фактора, в далеких космічних місіях є безліч інших проблем. Тому китайські вчені тестували системи життєзабезпечення власної розробки. Четверо учасників досвіду, троє чоловіків і одна жінка, випробували системи рециркуляції води, повітря та зберігання продуктів харчування.

Експериментальний комплекс, в якому проходило дослідження, розділений на вісім блоків, частина з яких представляє житлові відсіки, ще частина відведена під склад продуктів харчування, а в решти розташовуються оранжереї. За півроку, проведених всередині тестового бункера учасниками експерименту, вдалося виростити більше двадцяти п’яти видів сільськогосподарських культур.

Категорії: World