Герой нашого часу – будинок зі смайликами

З давніх-давен люди прикрашали свої житла, приділяючи особливу увагу зовнішньому оформленню. Недарма ж біля палаців і особняків ставили статуї тварин: одні символізували владу і статус, інші служили своєрідними оберегом від недобрих сил. Йдуть століття, а нічого не змінюється, люди все також бояться темряви і пришестя злих духів. Хоча інколи всі ці фігури і барельєфи – просто данина моді.

Attika Amersfoort Vathorst

Данська дизайнер прикрасив сучасну споруду знаками 21 століття – смайликами емодзі. Прекрасний орнамент, чи не так? По виду самої будівлі і не скажеш, в якому році його побудували, класичне поєднання цегли бетону і скла.

На думку архітектора, автора проекту, смайлики стали символом нашого часу, по ним легко визначити, коли був побудований будинок (будівництво завершилося в 2015 році, будівлю звели під офіси).

Якщо зануритися в історію, то люди часто говорять: це поза часом або це залишиться таким назавжди. Але люди помиляються, будівлі застарівають, їх зносять, архітектурне безсмертя неможливе. Тому смайлики в цьому випадку – символ нашого часу, вони показують те, що класно зараз.

Attika Amersfoort Vathorst fase 4

 

Як поставилися мешканці міста Амерсфоорт до такому дизайнерському штриху? Усім сподобалося, люди фотографують будівлю, діляться знімками в соцмережах. Начебто зовсім невеликі деталі, але замість звичайного нудної споруди ми отримали такий оригінальний будинок.

Attika Amersfoort Vathorst fase 3

Шаблони для створення барельєфів взяли з програми WhatsApp, смайлики збільшили і роздрукували на 3D-принтері, після чого відлили прес-форми. Раптом опинитеся в цьому містечку, тепер знаєте, як зробити незвичайне фото, адже іншого такого будинку в світі не існує.

Джерело: The Verge

Категорії: World

Теги: