Вчені відкрили новий вид багатоніжки у якої 414 пар ніг

У науковому світі завжди щиро радіють кожному новому відкритому виду. На цей раз удача посміхнулася співробітникам Політехнічного університету Вірджинії, які в одній з печер Каліфорнії виявили новий вид багатоніжки рідкісного роду Illacme.

У членистоногого дослідники нарахували цілих 414 пар ніг, 200 отруйних залоз і 4 статеві органи. Вражаючий джентльменський набір, враховуючи, що особина виявилася чоловічої статі.

Статтю з описом нового виду вже опублікували в журналі Zoological Keys, а нову особину вирішили охрестити Illacme tobini. На сьогоднішній день вченим вдалося виявити лише одну багатоніжку даного виду, а для ретельного вивчення цю особину вченим довелося умертвити.

millipede-illacme-tobini-1

Рідкісну багатоніжку виявили в одній з мармурових печер природного парку Секвойя ще в жовтні 2006 року, і протягом цілих дев’яти років вчені досліджували її, лише до 2016 року підготувавши всі необхідні для публікації дослідження.

millipede-illacme-tobini-2

До цього вченими був відкритий лише один вид даного роду – Illacme plenipes. А сталося це в далекому 1928 році. Та багатоніжка встановила світовий рекорд за кількістю кінцівок, адже у неї їх було аж 750 пар. У багатоніжки Illacme tobini відсутні очі, а її статеві органи – це видозмінені в процесі еволюції ноги.

Категорії: World